Виховна робота

  Завданням  виховної  роботи  є формування громадянина, патріота; інтелектуально розвиненої, духовно й морально зрілої особистості, готової протистояти викликам глобалізації життя.

  Пріоритети  виховної роботи закладу:

· виховання національної свідомості;

· формування високої мовної культури;

· виховання  й закріплення принципів загальнолюдської моралі;

· виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;

· виховання поваги до історичного минулого Батьківщини та її традиції;

· формування фізичного, психічного, духовного здоров’я дітей;

· розвиток інтересу до пізнавальної діяльності.

Виховна робота в нашій школі спрямована на формування в учнів світоглядної свідомості, ідей, поглядів, переконань, традицій, інших соціально значущих надбань вітчизняної   та світової духовної культури, а це є складовою частиною національного виховання.

 У 2016-2017 н.р. заклад працює  над виховною проблемою «Виховання високоосвіченої,  соціально  активної й національно свідомої особистості, яка   наділена   глибокою  громадянською  відповідальністю,  високими духовними  цінностями, сімейними і патріотичними почуттями».

         Основні напрями виховної роботи:

· формування ціннісного ставлення  до себе;

· формування ціннісного ставлення до родини, оточення;

· виховання ціннісного ставлення до праці;

· виховання ціннісного ставлення до природи;

· формування ціннісного ставлення до культури та мистецтва;

· формування ціннісного ставлення особистості до суспільства й держави. 


Позаурочна  робота

Позаурочна  виховна робота  закладу містить проведення традиційних загальношкільних заходів, спортивних змагань, родинних свят, предметних декад та інтелектуальних марафонів, участь у Всеукраїнський, обласних та міських конкурсах, туристсько-краєзнавчій роботі, пошуковій та волонтерській роботі; відвідування театрів, музеїв, виставок, проведення екскурсій, участь у конкурсах.


Гуртки

Різноманітною є мережа гуртків і спортивних секцій, діяльність яких спрямовано на оптимальну  організацію вільного часу учнів, на користь справи для школи, зміцнення здоров’я  вихованців, створення такої виховної системи, яка відповідає розвитку творчої особистості, скерованої на загальнолюдські та культурно-національні цінності.

  У закладі діє мережа гуртків:

1. Рукопашний бій «Хортинг».

2. Підготовка юнаків до служби в ЗС України.

3. Баскетбол.

4. Секція фізкультурно-оздоровчої спрямованості.

5.  Футбол.

6. Волейбол.

7. Футзал.

8. Пішохідний  туризм.

9. Гурток хорового мистецтва.

 10. Гурток вокального мистецтва.

Позаурочною діяльністю охоплено 100% школярів. Окрім того, 39% учнів відвідують позашкільні заклади освіти.


Проекти

  Велику увагу в закладі приділено патріотичному вихованню молоді. Пошуковий загін школи спільно з обласним військовим комісаріатом запровадили проект «Книга загиблих в АТО воїнів Сумщини». Учасниками проекту створений І розділ книги, де надається біографія, фотокартки воїнів Сумщини, які загинули в АТО. Розпочата робота над створенням ІІ розділу книги, в якому будуть надані спогади близьких, друзів загиблих про їх  життя.


Акції

Важливим аспектом у формуванні моральної свідомості учнів є почуття милосердя.

У школі створено волонтерське об’єднання (керівник Бірюк І.М.). Першочергово волонтерська діяльність направлена на допомогу воїнам, які перебувають в зоні АТО.

Малюнки, листи, ляльки-мотанки, янголи-охоронці, теплі речі, продукти харчування, гроші учні закладу на чолі з волонтерами відправляють  бійцям, які знаходяться у зоні АТО.

Протягом 2016-2017 навчального року взяли участь в акціях «Від вчителя до військового», «Подарунок солдату», «Лист пораненому».

Не забули волонтери і про тяжку долю мирного населення, які зазнали втрат під час бойових дій. Були зібрані теплі речі й передані переселенцям.

Але волонтерська діяльність не обмежилася   тільки підтримкою й допомогою воїнам, ми не можемо забути й про дітей дитячих будинків, лікарень. Учні закладу взяли участь в акціях «Серце до серця», «Назустріч мрії», показали виставу до Дня Святого Миколая для дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, відвідали гематологічне відділення Сумської обласної лікарні, привітавши вихованців зі святом.

Волонтерський загін здійснив похід до Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста і передав дитячий одяг, іграшки дітям дитячих будинків.

Волонтери КУ ССШ №10 також піклуються про тих, кому було нелегко під час ВВв і яким найважче сьогодні. Усе менше їх залишається в життєвому строю, однак ніколи не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва і його допомога (акція «Доброго ранку, ветеране!», концерти милосердя, зустрічі з ветеранами, «круглі столи»).


                                                            Заходи та свята

Для забезпечення високої художньо-естетичної освіченості учні нашого закладу беруть участь в обрядових і традиційних святах українського народу «Святий Миколай  всім розваги приніс», «Різдвяні колядки», «Великодні дзвони», «Сорочинський ярмарок», «Вечорниці».

На високому рівні проводяться загальношкільні свята «Красуня», «На балу у Попелюшки», «Свято нагородження переможців», «Школа №10 має таланти».

Класні керівники ретельно вивчають сім’ї  - вихованців, взаємини між членами родини, участь батьків у вихованні дітей. Цьому сприяють спільні  творчі родинно-шкільні заходи: «Шануймо нашу родину», «Український віночок», «Світ захоплень моєї родини», «Новорічні пригоди роздяви», «Посвята в першокласники».